07.05.2023.

19:15

LUDAČKI PREOKRET LIONA! OD 1:4 do pobede u 99. minutu! LAKAZET HEROJ!

Lion je gubio 1:4 do 55. minuta, ali je domaći tim uspeo da napravi nestvran preokret i na kraju je golom Aleksandra Lakazeta sa penala u 99. minutu susreta uspeo da osvoji sva tri boda.

Epitet junaka meča definitivno priprada francuskom fudbaleru, koji je za pobednički tim postigao četiri gola.

Sve je počelo golom Lakazeta u 31. minutu, ali je Monpelje odgovorio brzo i u roku od jednog minuta postigli su dva gola.

Prvo je u Vahi u 40. minutu doneo izjednačnje, a 60 sekundi kasnije isti igrač doveo je svoj tim u prednost.

Bilo je ovo veče francuskog igrača, koji se u strelce upisao u 53. i 55. minutu i sve je ličilo da će ovo biti potpuni potop Liona, koji je gubio 1:4.

Nije tako mislio Lakazet, koji je u 59. minutu smanjio na 2:4 i pokrenuo domaći tim. Dejan Lovren 11 minuta kasnije postigao je treći pogodak za Lion, a u 82- minutu Lakazet je pogodio za 4:4.

Činilo se da je Lion odradio posao i izbegao poraz, ali je u devetom minutu nadoknade vremena došla prilika da se veliki preokret kruniše sa tri boda.

Fudbaler Monpeljea Kristofer Žilijen napravio je prekšaj za penal, sudija je pokazao na belu tačku, a Lakazet je svoju herojsku paertiju zaokružio četrvtim golom na ovom meču za pobedu Liona od 5:4.