28.05.2023.

21:02

SRBIN DVOSTRUKI STRELAC! Sergej lansirao Lacio na drugo mesto

Reprezentativac "orlova" Sergej Milinković-Savić bio je dvostruki strelac za ekipu iz Rima u 37. i 89. minutu. Pored njega gol je postigao i Elseid Hisaj u četvrtom minutu. Pogotke za Kremoneze dali su Pablo Galdames u 54. i Manuel Lazari (autogol) u 58. minutu.

Ekipa Mauricija Sarija ovim trijumfom se vratila na drugo mesto na tabeli i sada ima 71 bod, i tako kolo pre kraja italijanskog prvenstva pretekla Inter, koji ima dva boda manje.

"Nebesko-plavi" su sjajno otvorili meč i već u četvrtom minutu poveli golom Hisaja, da bi na 2:0 je povisio Sergej na asistenciju Pedra u 37. minutu. U drugom poluvremenu, Kremoneze je stigao do izjednačenja pogocima Galdamesa u 54. i Lazarija autogolom u 58. minutu.

Na kraju veliki trijumf Rimljana doneo je srpski as, svojim drugom golom u 89. minutu. Miliniković-Savić je iskoristio odbijenu loptu i pogodio praznu mrežu za konačnih 2:1. Našem asu ovo je 11 gol u dresu Lacija ove sezone u svim takmičenjima.