07.06.2023.

20:01 >> 23:02

"ČEKIĆARI" ŠAMPIONI LIGE KONFERNCIJE! Nije ovo bila dobra noć za reprezentivce Srbije

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Fiorentinu rezultatom 2:1 u finalu Lige konferencija.

Fiorentina-Vest Hem 1:2 (0:0)

Golovi: Bonaventura (66)- Benrama (62), Bouven (89)

Stadion: Fortuna Prag

Sudija: Karlos Del Sero

Fiorentina:Teraćano, Dodo, Milenković,  Ranijeri, Biragi, Bonaventura, Amrabat, Mandragora, Kouame(Od 60 Saponara), Gonzalez, Jović(Od 46. Kabral)

Vest Hem: Areola, Emerson,Agueard, Zouma(Od 60. Kereer), Coufal, Souček, Paketa, Rajs, Berahma, Bouven, Antonio(Od 93. Ogbona)

KRAJ UTAKMICE

89. minut -  Vest Hem vodi! Džared Bouven je pogodio!

88. minut - Proba Ambrabat, ali bez uspeha

79. minut - Nova opasnosti ispred gola Fiorentine,a li napravljen

75. minut - Žuti karton dobio je Nikola Milenković nakon što je faulirao Paketu

72. minut - Pokušao je Mandragora, ipak bez uspeha

66. minut - GOOOL! Izjednačenje! Bonaventura pogađa za izjednačenje! Odlično ga je našao Nikolas Gonzalez,  a na njemu je ostalo samo da efektno zatrese mrežu

62. minut - Odgovornosti se prihvatio Sain Benrama. Odlično je šutirao i doneo prednost svom timu

58. minut - Penal za Vest Hem zbog igranja  kapitena Fiorentine Biragija.

49. minut- Pao je jedan fudbaler u šesnaestercu Fiorentine, to je bio Bouven, a u nastavku akcije je šutirao Benrama koji je izborio samo korner.

46. minut - Počelo drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+4-  Odlično se snašao Luka Jovićm, prevario je protivničkog golmana i postigao gol, ipak dosuđen je ofsajd. Bukvalno su milimetri presudili u slučaju našeg asa, nažalost nije imao šansu da dovede u vođstvo svoj tim.

41. minut - Dobio je loptu Paketa, zatim je centrirao, ali bez uspeha

36. minut - Meč je nastavljen!

33. minut - Meč je prekinut jer je igrač Fiorentine pogođen upaljačem u glavu

32. minut - Gonzalez je imao sjajan prodor, prediblao je jednog igrača, ali zaustavio ga je Agerd bez faula.

27. minut - Biragi traži Jović dugom loptom, ipak presekao je to uspešno Kurt Zuma.

20. minut - Luka Jović je imao dobru šansu dobio je loptu, ali Ager je blokirao njegov šut

17. minut - Želeo je Nikola Milenković iz dubine da pronađe Luku Jovića, ali je to ispratio Areola i uhvatio je loptu veoma lako.

13. minut - Deklan Rajs je pucao s ruba šesnaesterca pokraj leve stativet

8. minut - Fiorentina je sada ta koja napada i svim silama ide ka golu protivnika. Mandragora je uputio i udarac, ali je on otišao van okvira gola golmana Areole.

2. minut - Odmah je zapretio Vest Hem, šutirao je Antonio snažno van šesnaesterca, ali odbranio je Terasijano

1. minut - Utakmica je počela