25.06.2023.

07:34

U ZVEZDI PUCAJU OD PONOSA! Azarov briljira na Evropskom prvenstvu!

Levi bek Zvezde je u 87. minutu asistirao za izjednačujući pogodak. Dobio je loptu na levoj strani u protivničkom šesnaestercu, usledio je centaršut za napadača Sarajeva Giorgija Gulijašvilija, a ovaj je glavom zatresao mrežu protivnika.U Zvezdi sigurno trljaju ruke, posle sjajne partije Azarova.

U drugom meču ove grupe Portugalija i Holandija su odigrali bez pobednika (1:1). Poveo je Portugal golom Andre Almeide u 20. minutu, da bi izjednačenje Holandiji doneo Brajan Brobej pogotkom u 78. minutu.

Gruzija je prva u grupi sa četiri boda, Belgija i Holandija su osvojili po dva, a Portugal jedan bod. U poslednjem kolu Gruzija će igrati protiv Holandije, a Belgija će se sastati sa Portugalom.

U grupi B Ukrajina je stigla do pobede i to minimalne sa igračem manje protiv Rumunije. Tragičar Rumunije bio je Viktor Dikan koji je postigao autogol u 89. minutu. U poslednjem kolu Ukrajina će se sastati sa Španijom, a Rumunija sa Hrvatskom.