12.08.2023.

16:19

Arsenal srušio "šumare" na startu Premijer lige! (FOTO/VIDEO)

Ekipa iz Londona dominirala je čitav meč i pravo je čudo što nije postigla još neki pogodak. Na kraju, dozvolili su popularnim "šumarima" da se u finišu vrate u meč i potencijalno unesu dramu u njega. Ipak, sačuvali su prednost i može se reći da su u dobrom raspoloženju otvorili najatraktivniju fudbalsku ligu na svetu.

Arsenal je u vođstvo došao u 26. minutu nakon "slaloma" i solo prodora Edija Nketije, da bi na 2:0 povisio Bukajo Saka, fantastičnim golom u 32. minutu! Dominirale su popularne "tobdžije" i u narednom periodu meča, da bi u 82. minutu dozvolili rivalu da prepolovi prednost. Za Notingem je u 82. minutu pogodio Taivo Avoniji, čime je nagovestio da bi menadžer Arsenala Mikel Arteta ipak mogao malo da poradi na jačanju odbrane.

No, prvi utisak drugog favorita za osvajanje Premijer lige je sasvim solidan. U narednim video snimcima možete pogledati i golove sa utakmice, a naročito se izdvaja drugi na meču, koji je postigao Saka.