12.08.2023.

21:07

Ronaldo oteo Sergeju trofej! Povredio se, pa zaplakao!

Prvi direktan okršaj Sergeja Milinkovića Savića i Kristijana Ronalda u Saudijskoj Arabiji bio je za trofej Kupa Saudijske Arabije!

Legendarni Portugalac je, postigavši oba gola za svoj tim, uspeo da im obezbedi prvi trofej u novoj sezoni, ali neće po lepom pamtiti današnji meč, pošto je u završnim minutama susreta doživeo povredu.

Petostruki osvajač Zlatne lopte je nezgodno doskočio nakon vazdušnog duela i odmah je uz bolne grimase i sa suzama na licu smešten na nosila koja su ga iznela sa terena.

Al Hilal je duel započeo vođstvom nakon pogotka Brazilca Majkla u 51. minutu, ali je zatim usledio šou Kristijana Ronalda.

Gol izjednačenja "pao" je u 74. minutu, kada je praktično sve odradio sjajni Sultan Al Ganam i namestio gol Ronaldu.

Posle poslednjeg sudijskog zvižduka i dalje je bilo 1:1 pa su se igrali produžeci.

Nisu navijači morali dugo da čekaju na drugi gol "el Fenomena", pošto je u 98. sjajno iskoristio pometnju nakon pogođene prečke i preciznim udarcem glavom plasirao loptu u mrežu.

Tim pogotkom, Ronaldo je svom timu doneo prvi trofej nakon četiri godine- kada su osvojili šampionat 2019.