12.08.2023.

23:00

Javor oteo bod na Banovom brdu!

Zakomplikovaće sebi život ovim remijem Čukarički, ali treba napomenuti da ekipa Dušan Kerkeza u nekim momentima nije imala ni sreće.

Bili su ubedljivo bolji rival, opsedali su gol gostiju iz Ivanjice, ali su se ljubičasti sjajno branili.

Dušan Kerkez

Poveli su "brđani" pogotkom mladog Igora Miladinovića u 15. minutu, ali je Javor, preko Ibrahima Tankoa stigao do izjednačenja samo tri minuta kasnije.

Ponovo je mrežu zatresao 20-godišnjak iz redova Čukaričkog u 69. minutu, a strelac je bio Uroš Drezgić. Ovoga puta, gosti su do izjednačenja stigli nakon što je dosuđen penal, a uspešnom egzekucijom Luka Gojković postavio konačnih 2:2 u 80. minutu susreta.

Uroš Drezgić

Ubrzo nakon, započeta je prava opsada gola Ivanjičana, ali nisu popustili. Sudijska nadoknada od čak šest minuta takođe nije bila dovoljna da bi odbrana gostiju "pukla" i zlata vredan bod odnešen je iz Beograda.

Imao je Čukarički 15 šuteva, od čega čak 12 u okvir gola, a igrač utakmice nesumnjivo je golman Javora Strahinja Manojlović sa neverovatnih deset odbrana.