15.08.2023.

22:13

Ludi preokret AEK-a posle ubistva navijača! Haifa ponovo kobna po Milana Borjana!

Dinamo je poveo golom Marka Bulata u 39. minutu. Gosti su izjednačili pogotkom Stivena Zubera u 59. minutu, a pobedu šampionu Grčke doneo je Konstantinos Galanopulos u 90. minutu. Revanš meč biće odigran u subotu u Atini.

Prvi meč trećeg kola kvalifikacija za LŠ između AEK-a i Dinama trebalo je da bude odigran osmog avgusta u Atini, ali je otkazan zbog sukoba navijača dva kluba. U tim sukobima je ubijen navijač grčkog kluba Mihalis Kacuris, a osam osoba je povređeno.

Grčka policija je potom uhapsila 105 osoba, od čega više od 90 hrvatskih navijača, zbog nereda u Atini.

Plasman u plej-of obezbedio je i Makabi Haifa, pošto je u revanšu kao domaćin savladao Slovan iz Bratislave sa 3:1.

U prvom meču, Makabi je u gostima slavio sa 2:1.

Makabi je poveo golom Franzdija Pjerota u 29. minutu, a prednost je duplirao golom Dia Sabe u drugom minutu nadoknade poluvremena.

Gol za Slovan je postigao Marko Tolić u 85. minutu.

Konačan rezultat od 3:1 je postigao Din David u trećem minutu zaustavnog vremena.

Za Slovan brani Milan Borjan doskorašnji golman Crvene zvezde, za koga je Makabi ponovo bio koban, jer je izraelski šampion prošlog leta izbacio srpskog na putu ka Ligi šampiona.

Makabi će u poslednjem kolu igrati protiv Jang Bojsa.