20.08.2023.

21:22

Vest Hem ponizio Čelsi sa igračem manje! Ne pomaže ni Poketino, "plavci" još uvek bez pobede

Čelsi je u ovom lodnonskom duel bio favorit na papiru, ipak "čekićari" su bili ti koji su pokazali silu.

Vest Hem goleadu započeo reprezentativac Maroka Aguer na asistenciju Vard-Prausa u osmom minutu meča.

Činilo se da su "plavci" živnuli kad je Karni Čukvumeka pogodio za izjednačenje u 28. minutu.

Imao je Čelsi šansu da stigne do prednosti, ali Enco Fernadez je promašio penal u 43. minutu

Početkom drugog poluvrmena u 52. minut Vard-Praus je ponovo bio asistent, ali sada je strelac bio iskusni Antonio i Vest Hem je poveo sa 2:1.

Strelac prvog gola Aguer je dobio crveni karton u 67. minutu, tako da su "čekićari" morali da nastave sa igračem manje.

To Čelsi nije uspeo da iskorsti, a Lukas Paketa je u petom minutu sudijske nadoknade postavio konačan rezultat.

Tako Čelsi nakon prva dva kola ima samo jedan bod, te se čini da Poketino i brojna pojačanja nisu uspeli da unesu svežinu u klub, a Vest Hem posle dva kola ima pobedu i remi.