20.08.2023.

22:20

Superliga Srbije: Pobede TSC-a i Mladosti iz Lučana

Učesnik kvalifikacija za Ligu šampiona silovito je startovao u Ivanjici i rešio je pitanje pobednika već u prvom poluvremenu. Vođstvo ekipi Žarka Lazetića doneo je Petar Stanić, golom iz penala u 20. minutu, da bi 17 minuta kasnije na 2:0 povisio Saša Jovanović.

Pobednik je rešen u 45. minutu, kada je Miloš Pantović iskoristio drugi penal na utakmici i doneo siguran trijumf gostima iz Bačke Topole. U istom terminu odigran je i derbi zapadne Srbije između Napretka i lučanske Mladosti, a trijumf su odneli gosti iz Dragačeva. Mladost je do pobede došla u 90. minutu, kada je pogodio Aleksandar Varjačić, za novi trijumf tima iz Lučana.

Osim toga, nešto ranije odigran je i meč u Surdulici između Radnika i Novog Pazara. Ekipe su odigrale zanimljiv duel, koji je, na kraju, ipak završen bez golova i pobednika - 0:0.