02.09.2023.

18:26

Belingam spasao Real protiv Hetafea

Nije lako "kraljevskom klubu" danas bilo protiv tima iz madirdskog predgrađa koji je pružio više nego jak otpor.

Hetafe je već na startu pokazao da nije došao da pokloni tri boda,  a to se videlo kada je  bivši igrač Reala Borja Majoral zatresao mrežu u 11. minutu.

Napadao je Real nakon toga, ali nijedna šansa pulena Karla Anćelotija nije uspela da urodi plodom.

Tek  u drugom poluvremenu domaćini dolaze do izjednačenja kada  je u 47. minutu veteran Žozelu zatresao mrežu.

Do kraja meča Real je bio taj koji dominira, ali tek pred sam kraj meča su uspeli da dođu do vođstva.

U petom minutu sudijske nadoknade Džud Belingam se sjajno snašao i prevario protivničkog golmana za 2:1.

Real Madrid posle ovog meča nalazi se na prvom mestu Lalige sa 12 bodova, dok je Hetafe na 14. poziciji.