03.09.2023.

00:13

Lacio srušio šampiona na "Maradoni"

Fudbaleri Lacija u subotu uveče savladali su kao gosti aktuelnog šampiona Italije Napoli sa 2:1 (1:1) u utakmici 3. kola Serije A.

Bio je to derbi meč italijanskog prvenstva i prava poslastica za ljubitelje fudbala, a duel odigran na stadionu "Dijego Armando Maradona" ostaće u lepšem sećanju gostujućoj ekipi. Lacio je došao do trijumfa nad aktuelnim prvakom i tako poslao poruku da će ove sezone biti vrlo ozbiljan u borbi možda čak i za titulu.

Gosti iz Rima poveli su u 30. minutu golom Brazilca Luisa Alberta, da bi samo dva minuta kasnije izjednačio Pjotr Zjelinski. Trijumf ekipi Mauricija Sarija doneo je Japanac Daiči Kamada pogotkom u 52. minutu.

Osim tog meča, tokom subote odigrana su još tri duela. Atalanta je sa 3:0 slavila kod kuće protiv Monce, Udineze i Frozinone su u Udinama odigrali bez golova, a Bolonja je na svom terenu savladala Kaljari sa 2:1