07.10.2023.

18:22

Preokreti Borusije i Štutgarta! Goleada u Dotmundu, Girasi junak "švaba"!

Bio je ovo duel dva tima koji nastupaju u Ligi šampiona, ali je u nekoj široj slici ovo je bila borba za drugo mesto na tabeli.

Borusija je povela u 7. minutu preko Niklasa Fulkruga, da bi Robin Gosens i Leonardo Bonući pogađali za goste i tako napravili preokret već do 31. minuta.

Ali onda je u nastavu usledila rapsodija "milionera". Niko Šloterbek je prvo pogodio za 2:2, da bi vođstvo domaćinima vratio Hulijan Brandt, a pobedu je potpisao Hulijan Rajerson u 71. minutu.

Borusija je sada druga na tabeli sa bodom zaostatka u odnosu na Štutgart, dok je Union čak na 13 mestu, sa dve pobede i pet vezanih poraza u ligi.

Na isti način do pobede je došao Štutgart protiv Volfsburga – 3:1 (0:1).

"Vukovi" su na poluvremenu vodili golom Gerharta u 34. minutu, ali su "švabe" preokrenule u nastavku.

I to sve golovima jednog čoveka. Senegalac Serhu Girasi je postigao tri pogotka, u 66. 78. i 82. minutu.

Darmštat je u gostima bio bolji od Augsburga sa 2:1.

Gosti su poveli preko Skarkea i Kempe, da bi u samoj završnici Demirović dao utešni gol za Bavarce.