07.10.2023.

19:44

Srbi gospodare Saudijskom Arabijom! Sergej rešetao, Mitar asistirao

Sergej je bio dvostruki strelac u pobedi svoje ekipe u gostima nad Al Akduduom sa 3:0 u šampionatu Saudijske Arabije, dok Mitrović ovog puta nije uspeo da zatrese mreže, ali jeste upisao asistenciju.

Klub iz Rijada je ovim trijumfom, reuzeo prvo mesto na tabeli sa 23 boda, jednim više od Al Tavuna.

Izabranici Portugalca Žorža Žesusa poveli su već u 10. minutu pogotkom Brazilca Majkla, a onda je glavnu reč na terenu preuzeo srpski tandem.

Prvo je Mitrović u 50. minutu zatresao mrežu rivala, ali je njegov gol poništen zbog prethodnog ofsajda jednog saigrača. Ipak, popularni Mitrogol se iskupio u nastavku i u 71. minutu nesebično asistirao zemljaku Sergeju, a ovaj sa desetak metara duplira prednost.

Popularni SMS se tu nije zaustavio, već je 12 minuta kasnije još jednom zatresao mrežu rivala i to pošto je njegov saigrač Salem Al-Davsari promašio penal.

Srpskom asu ovo su prvi golovi u dresu Al Hilala, u koji je prešao ovog leta iz Lacija u transferu vrednom 50 miliona evra.