16.10.2023.

22:32

"Orlići" zaboravili englesku blamažu! Srbija pobedila Severnu Irsku

"Orlići" su meč u Lurganu dočekali u ne baš najboljem raspoloženju nakon ubedljivog poraza protiv Engleske (9:1).

Ipak, posle pobede na ovom meču i porazu Engelske od Ukrajine će imati više razloga za zadovoljstvo ekipa Dušana Đorđevića.

Ponovo je Vladimir Lučić bio taj koji je Srbiju doveo u prednost. Krenuo je u prodor sa desne strane u 15. minutu, prošao u sredini i potom gađao u bliži ugao kada su svi očekivali da će gađati dalji.

Mekgakin u 51. minutu doneo je domaćinu izjednačenje iz penala.

Nije se Srbija predavala i nagrada je stigla u 82. minutu kada je Miloš Pantović postigao gol za novu prednost, a ispostaviće se i konačan rezultat. Fudbaler TSC-a je ponovo bio taličan, nakon što je nedavno postigao gol za 2:2 u duelu tima iz Bačke Topole i Olimpijakosa u Ligi Evrope.

Srbija je tako na najbolji način prebolela debakl od Engleske 9:1 pre četiri dana u Notingemu.

Tim selektora Dušana Đorđevića je trenutno na deobi drugog mesta sa Englezima sa po šest bodova. Ukrajina je prva sa devet bodova.

Narednu utakmicu naš tim igra 18. novembra protiv Engleske na domaćem terenu u Bačkoj Topoli.