22.10.2023.

21:50

Oduševio Turke! Nova majstorija kapitena Srbije u pobedi Fenera (VIDEO)

Iskusni vezista je, posle dobre partije u dresu "orlova" i postignutog gola i asistencije u pobedi nad Crnom Gorom (3:1) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, sada bio i u prvom planu u turskom prvenstvu.

Tadić u trijumfu ekipe Fenerbahčea nad Hatajsporom od 4:2 (3:0) nije uspeo da zatrese mrežu, ali jeste uspeo da namesti gol i to nakon sjajne majstorije.

Klub iz Istanbula je na svom terenu poveo već u 7. minutu, kada je srpski fudbaler fantastično centrirao sa levog krila u srce kaznenog prostora, a Sebastijan Šimanski utrčao i iz prve pogodio za vođstvo domaće ekipe.

"Crno-žuti" su do poluvremena stigli i do ubedljivih 3:0 i to golovima Osaji-Samuela i Edina Džeka. Fener je u drugom delu povisio i na 4:0 i to golom Kavečija, dok su gosti iz Hataja do kraja utakmice samo uspeli da ublaže poraz pogocima Gulama i Abida.

Tadiću je ovo već treća asistencija od kako je ovog leta prešao u turski klub iz Ajaksa, a postigao je i dva gola.

Fenerbahče je ovim trijumfom preuzeo vodeću poziciju u tuskom šampionatu sa 27 bodova, dva više od drugoplasiranog Galatasaraja.