12.11.2023.

19:47

Srbin u sjajnoj formi! Živković tresao mrežu za novi trijumf PAOK-a

Živković je večeras bio najzasjzžniji za pobedu svog PAOK-a nad Panteolikosom od 2:1 (2:1) u 11. kolu grčke Superlige. Reprezentativac Srbije tako je stigao do svog 10. pogotka ove sezone u svim takmičenjima, a šesti u šampionatu Grčke.

Klub iz Soluna je loše otvorio utakmicu protiv gostujuće ekipe Panetolikosa, koja je povela već u 20. minutu golom Pedra Silve Torehona.

Ipak, domaći tim je brzo poravnao rezultat i to preko Mbvana Samata u 26. minutu, a onda je na scenu stupio Živković majstoriskim potezom rešio utakmicu u Solunu. Igrao se 36. minut, kada je srpski vezista dobio loptu na desnoj strani, ušao u kazneni prostor, a onda lob udarcem gotovo iz mrtvog ugla savladao protivničkog golmana Kapina.

Živković je odigrao skoro celu utakmicu i tek je u 90. minutu je zamenjen.

PAOK je ovim trijumfom, drugim u nizu, skočio na treće mesto na tabeli sa 23 boda, dva manje od vodećeg Panatinaikosa i jedan manje od drugoplsiranog AEK-a.