25.11.2023.

19:05

Čelsijeva bruka na "Sent Džejms parku"! Njukasl demolirao Poketinove momke

"Plavci"su ove sezone nastavili sa katastrofalnim izdanjima, o čemu govori da je u poslednja dva primila čak osam golova, pošto je u proteklom kolu odigrala nerešeno protiv Mančester sitija (4:4).

Ekipa Maurusija Poketina dobro je igrala u prvom poluvremenu i bila u egalu protiv domaćina, koji je u nastavku nestvarnom partijom bacio na kolena petrostrukog šampiona Engleske.

"Svrake" su povele ranim golom Aleksandra Ajzaka već u 13. minutu, ali je Čelsi deset minuta kasnije pogotkom Rahima Sterlinga uspeo da anulira prednost rivala i mirno ode na odmor.

Ipak, "plavci" ni sanjali nisu da ih u narednih 45 minuta čeka pakao na "Sent Džejms Parku". U 60. minutu Džamal Leseles doneo je novu prednost Njukaslu, da bi već u narednom napadu Žoelinton zatresao mrežu rivala i ugasio sve nade Poketinovih izabranika. Završni udarac Čelsiju zadao je Entoni Gordon u 83. minutu za konačnih 4:1.

"Plavci" su nakon ovog poraza pali na 11. mesto na tabeli sa samo 16 bodova iz 13 odigranih utakmica.