14.12.2023.

07:32

Na današnji dan: Španija je porazila Jugoslaviju, Pep i Raul bili kobni po "plave"

Pred 36 hiljada ljudi, "crvena furija" je savaladala reprezentaciju Jugoslaviju tako što su postigli dva gola.

Prvi gol na utakmici postigao je sadašnji menadžer Mančester Sitija Pep Gvardiola. On je sa penala  savladao  našeg golmana Kocića u 19. minutu.

Konačan rezultat je postavio legendarni napadač Real Madrid Raul Gonzalaez koji je mrežu zatresao u 37. minutu.

Boje reprezentacije Srbije te večeri branili su: Aleksandar Kostić, Risto Vidaković, Miroslav Đukić, Slaviša Jokanović, Goran Đorović, Branko Brnović, Vladimir Jugović, Niša Saveljić, Dejan Savićević, Dragan Stojković i Predrag Mijatović. Šansu sa klupe su dobili Milnko Pantić i Albert Nađ.

U revanš meču u grupnoj fazi koji se igrao u Beogradu na Marakani ove dve reprezentacije su odigrale nerešeno rezultatom 1:1.

Španija je završila kao prva u grupi, dok je Jugoslavija morala preko Mađara u baražu da izbori Svetsko prvenstvo u Francuskoj.

Zanimljivo je da je tadašnji selektor Španije Havijer Klemente mnogo godina kasnije postao selektor Srbije.