17.12.2023.

22:45

Ni d od derbija na "Olimpiku" - Lacio dobio čas fudbala od Intera!

Najavljen je meč na "Olimpiku" kao derbi 16. kola Serije A, a duel Lacija i Intera pretvorio se u surovu i totalnu dominaciju gostiju iz Milana. Četa Simonea Iznagija potvrdila je protiv "nebeskoplavih" da su u ovom momentu daleko ispred konkurencije u Italiji - 2:0 (1:0).

Po jedan gol bio je dovoljan Interu za slavlje u Rimu. Mrežu domaćina načeo je, ko drugi nego Lautaro Martinez u 40. minutu da bi tačku na meč stavio Markus Tiram golom u 66. minutu.

Do kraja meča Lacijali su ostali sa desetoricom u polju nakon što je direktan crveni karton zbog nesportskog ponašanja dobio Manuel Lacari.

Ranije danas ni drugi rimski velikan - Roma, nije se dobro provela. Žoze Murinjo i njegova "vučica" dobili su fudbalsku lekciju na stadionu "Renato Del'Ara" pošto je Bolonja sa 2:0 nastavila put ka plasmanu u Ligu šampiona.

Nikola Moro u 37. matirao je Rui Patrisija. Konačan rezultat ppostavio je Rasmus Kristensen autogolom na startu drugog poluvremena.