23:32

Đironina mašina i dalje melje! Lider Primere pregazio i Alaves

Nakon Barselone, katalonska ekipa srušila je i Alaves, vratila se na čelo tabele i nastavila je svoju fudbalsku bajku, koju ove sezone ima u domaćem šapionatu.

Za Mićelov tim bio je ovo 14. trijumf od početka La Lige i sa 44 boda drži vodeću poziciju na tabeli, dva više od Reala i sedam od Barselone.

Domaćin je dileme oko pobednika rešio već u prvih 45 minuta igre, kada je dva puta uspeo da zatrese mrežu.

Već posle 23 minuta igre, Đirona je imala prednost od 1:0, a strelac vodećeg gola bio je Artem Dovbik.

Na tri minuta pre kraja prvog dela, Portu je pogodio za 2:0, a konačan rezultat postavio je Dovbik sa penala u 59. minutu.

U narednom kolu, Đirona će gostovati Betisu, dok će Alaves dočekati Real Madrid.