22.12.2023.

18:12

Čuka razbila Lučance: "Traktoristi" do boda u Ivanjici, Napredak iznenadio TSC

Čukarički je dobro ušao u meč i došao do vođstva već u sedmom minutu, kada je Ibrahim Endiaj zatresao mrežu iskusnog Saše Stamenkovića, posle dobrog dodavanja Luke Adžića – 1:0.

Nastavio se još jači pritisak Čukaričkog, ali je iskusni Stamenković uspeo da odbrani sve pokušaje, ipak kapitulirao je u 43. minutu, ponovo se u ulozi asistenta našao Adžić, a ovoga puta je postigao pogodak talentovani Mihajlo Cvetković.

Nastavila se dominacija Čukaričkog i u drugom poluvremenu, a Stamenković je bio na visini zadatka sve do 70. minuta, kada se u strelce upisao i Igor Miladinović, posle asistencije Sambu Sisoka – 3:0. To je bio ujedno i poslednji pogodak na meču.

Fudbaleri Javora i IMT-a odigrali su nerešeno 1:1 u zaostalom meču 9. kola Superlige Srbije.

Miloš Luković je doveo goste u vođstvo u 34. minutu, a konačan rezultat postavio je Petar Gigić u 60.

Obe ekipe sad imaju po 21 bod, ali je IMT 11. a Javor 12. na tabeli zbog gol razlike. Gosti su od 81. minuta igrali sa desetoricom, pošto je Zarija Lambulić dobio drugu javnu opomenu.

Na stadionu u Bačkoj Topoli, Napredak je protiv TSC uspeo da dođe do boda 1:1 iako su na poluvremenu bili u zaostatku.

Činilo se na početku susreta da će TSC uspeti da lako dođe do bodova, naročito kada je poveo u devetom minutu.

Na asistenciju Srđana Jovanovića, mrežu Napretka zatresao je Uroš Milovanović.

Ipak, Kruševljani su se u nastavku probudili i uspeli da na isteku prvog sata stignu do izjednačenja.

Strelac je u 61. minutu bio Đorđe Jovanović.