02.01.2024.

21:53

Ušao u formu! Jović cepa mreže po Italiji (VIDEO)

Srpski fudbaler u redovima Milana nije mogao da zamisli bolji početak nove godine, pošto je nastavio u golgeterskom ritmu i večeras postigao dva gola u pobedi nad Kaljarijem od 4:1 (2:0) u osmini finala Kupa Italije.

"Rosoneri" su na svom terenu dočekali ekipu sa Sardinije, a trener Milana Stefano Pioli odlučio je da momka iz Bijeljine od prvog minuta pošalje na teren, a ovaj mu se odužio sa dva pogotka.

Igrao se 29. minutu kada je Jović posle centaršuta Tea Ernandeza sjajno reagovao u petercu i levom nogom zakucao loptu u mrežu.

Samo 13. minuta kasnije srpsko-francuski tandem ponovo je bio koban za odbranu Kaljarija. Ovog puta, Ernandez je vukao kontru od sredine terena, prošao nekoliko protivničkih igrača, a potom je pred kazneni prostor uposlio usamljenog Srbina, koji je u padu šutirao i pogodio.

Srpskom reprezentativcu ovo je peti gol ove sezone u dresu Milana.

Strelci za "rosonere" u drugom poluvremenu bili su Traore u 50. i Leao u 91. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Azi u 88.

Pored Jovića ceo meč za ekipu Milana odigrao je i mladi srpski fudbaler Jan Karlo Simić.