04.01.2024.

22:05

Problemi za Sevilju, povredio se Gudelj

Fudbaleri Sevilje večeras su doživeli novi poraz i to od Atletik Bilabaa sa 2:0 (1:0) u 19. kolu Primere, ali ono što više brine domaćine je povreda srpskog reprezentativca Nemanje Gudelja.

Andalužani su novim porazom, drugim u nizu, ostali na 16. mestu i to samo jedan bod iznad zone ispadanja. Pored toga, glavobolja sa Sevilju biće i povreda srpskog defanzivca.

Gudelj je morao da napusti teren u 41. minutu, kada je jedan igrač igrač Bilbaa oštro startovao nad njim. Srpski as nije mogao da nastavi utakmicu, a do svlačionice je otišao oslanjanjući se na članove medicinskog tima, što nagoveštava da se možda radi o težoj povredi. Prema prvim informacijama radi se o povredi kolena.

Pored Gudelja u redovima Sevilje bio je i srpski golman Marko Dmitrović, ali on nije uspeo da sačuva svoj gol.

Gosti su prvo u 30. minutu poveli golom Mikela Vesge, da bi u 76. i postavili konačan rezultat preko Aitora Paredesa.