21.01.2024.

21:09

Prvi poraz Saše Ilića u Grčkoj! AEK "petardom" prekinuo Atromitosovu seriju

Fudbaleri Atromitosa večeras su na svom terenu doživeli težak debakl od AEK-a sa 5:0 (3:0) u okviru 19. kola prvenstva Grčke, što je ujedno i prvi poraz srpskog trenera od kako je preuzeo ekipu iz Peristerija.

Legenda Partizana je od preuzimanja klupe Atromitosa bio neporažen u 13 utakmica, odnosno ostvario je sedam pobeda i šest remija, što u šampionatu, što u Kupu Grčke. Ipak, večerašnji protivnik, koji je inače kandidat za titulu, bio je prejak za Ilićeve izabranike.

Goste iz Atine predvodio je Argentinac Ezekjel Pons, koji je postigao het-trik i to u 2, 15. i 58. minutu. Pored njega, strelci za AEK bili su i Aleksander Kalens u 35. i Jens Jonson u 66. minutu.

Tako je prekinuta serija nepobedivosti ekipe iz Peristerija, koja je trajala čak tri meseca, odnosno od 22. okrobra prošle godine.

Atromitos je posle ovog poraza ostao na osmoj poziciji na tabeli sa 23 poena. S druge strane, AEK je drugi sa 42 boda, dva manje od lidera prvenstva PAOK.