24.01.2024.

23:35

Saša Ilić nastavlja da piše čuda u Grčkoj! Srušio i velikana iz Atine

Klub iz Peristerija je pod palicom legendarnog kapitena Partizana večeras napravio novo iznenađnenje i u gostima pobedio Panatinaikos sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Kupa Grčke.

"Zeleni" su bolje otvorili meč i poveli već u 11. minutu pogotkom Ajtora Kanatalapjedra. Ipak, gosti su do odmora uspeli da potpuno preokrenu rezultat. Prvo je u 25. minutu izjednačenje doneo Karon Angielski, da bi u 42. Denzel Jubitana pogodio za vođstvo Atromitosa.

Inače, Ilić je od dolaska u ekipu iz predgrađa Atine vezao čak 13 mečeva bez poraza, a prvi kiks doživeli su proteklog vikenda, kada ih je deklasirao AEK sa 5:0.

Ipak, uspeli su igrači Atromitosa da se brzo oporave od debakla i prirede novu senzaciju protiv ekipe koja je u vrhu grčkog prvenstva.

Revanš četvrtfinala Kupa na programu je za sedam dana, a ovog puta domaćin biće Ilićev tim.