03.02.2024.

18:28

Ludnica u Premijer ligi! Čak 8 golova na meču Njukasla i Lutona, Aston Vila gazi!

Au, kakvo popodne u engleskoj Premijer ligi! Fudbaleri Njukasla i Lutona danas su odigrali jedan od najzanimljivijih mečeva u aktuelnoj sezoni, pošto su u utakmici 23. kola remizirali - 4:4 (2:2).

Bio je to najinteresantniji meč današnjeg dana u najgledanijoj fudbalskoj ligi na svetu, ali daleko od toga da su ostali dueli bili manje zanimljivi. Sve je počelo utakmicom Everton - Totenhem, gde je viđeno četiri pogotka (2:2), Brajton je tukao Kristal palas sa 4:1 (3:0), a Barnli i Fulam su takođe podelili bodove - 2:2 (0:2).

Dakle, na svakoj odigranoj utakmici viđeno je minimum četiri pogotka, a definitivno kolo je obeležio duel Njukasla i Lutona na "Sent Džejms Parku".

Domaćin je u prvom poluvremenu dvaput vodio golovima Šona Lognstafa, u 7. i 23. minutu, a Luton se dvaput vraćao, prvo preko Gabrijela Oša u 21, a onda i Rosa Barklija u 40. minutu.

Gosti su u drugom delu potpuno šokirali "svrake", pošto su za 3:2, a potom i 4:2, pogađali Karlton Moris u 59. i Ilajdža Adebajo u 62.

Činilo se da će Luton tu prednost sačuvati, ali onda je usledio novi kontraudar domaćih. Prvo je Kiran Tripije u 67. smanjio na 4:3, a onda je konačnih 4:4 postavio Harvi Barns u 67.

Što se tiče ostalih mečeva, Brajton je bez problema, pogocima Luisa Danka, Džeka Hinšelvuda, Fakunda Buonanotea i Žoaa Padra savladao Kristal palas sa 4:1. Stelac jedinog gola za goste bio je Žan Filip Mateta.

Barnli i Fulam odigrali su 2:2, a gosti su vodili pogocima Žoaa Palinje i Rodriga Munjiza, da bi David Fofana sa dva gola postavio konačan rezultat.

Prvi subotnji meč igrali su Everton i Totenhem, a rezultat je takođe bio 2:2. Strelci za domaće bili su Džek Herison i Džered Brentvajt, dok je za "pevce" pogađao Rišarlison.

Vrlo ubedljiv trijumf ostvarila je i Aston Vila, koja je na gostovanju protiv Šefilda slavila sa 5:0. Strelci na tom meču bili su Mekgin, Votkins, Bejli, Tilemans i Moreno, a svih pet golova palo je u periodu od 12. do 47. minuta.