07.03.2024.

23:16

"Maksimir" koban po Solunce, goleada u Budimpešti, Fener rutinski...

Završene su i preostale utakmice prvih mečeva osmine finala Lige Konferencija, nakon lošeg početka dana za sve domaćine.

Jako dobru utakmicu gledali smo u Zagrebu, gde je domaći Dinamo lako izašao na kraj sa PAOK-om od 2:0.

Koban po Solunce bio je Bruno Petković sa dve majstorije. Igrao se 37. minut kada je Hrvat po prvi put zatresao mrežu, da bi konačni rezultat postavio u 71

Bruno Petković u duelu sa PAOK-om

Nisu se crno-beli predavali, imali su posed u svojim nogama, ali su prave šanse izostale. Sa samo jednim šutem u okvir gola, Nevisić je sačuvao mrežu netaknutom i "modri" će sa lepom zalihom put Soluna sledeće nedelje.

Pravi festival golova viđen je u Budimpešti, neutralnom terenu koji je poslužio kao dom fudbalerima Makabija iz Haife.

Izraelci su prokockali dva gola prednosti protiv Fiorentine (3:4) i na revanš u Italiji će morati " da zapnu".

"Viole" su povele već od drugog minuta preko Nzole, da bi hladan tuš usledio preko Seka u 12. i Kinde u 29. minutu.

Strelac prvog pogotka na meču je asistirao Beltranu i na semaforu je stajalo jednakih 2:2.

Ipak, majstorijom Kalailija Makabi je ponovo bio u vođstvu i već se video u revanšu sa prednosti.

Da tako ne bude pobrinuo se iskusni Mandragora golom u 73. minutu. Njegovim preciznim udarcem ritam utakmice je potpuno opao i delovalo je da su na nerešen ishod obe strane pristale

Rolando Mandragora

Međutim, neoprezan start i drugi žuti karton Šoa je ponovo "otvorio" meč za goste iz Italije.

Nizali su se napadi i napokon je, u petom minutu sudijske nadoknade Barak pogodio za slavlje Fiorentine.

Rojal Union u Briselu nije predstavljao težak zadatak za Fenerbahče. Turski gigant je protutnjao Belgijom sa 2:0, pa je veliki favorit pred revanš meč u Istanbulu.

Fudbaleri Serveta i Plzena su takođe bili na terenu, ali se sa igrališta u Ženevi otišlo pri rezultatu 0:0 i nije viđen nijedan pogodak.