13.04.2024.

23:13

Makazice Feliksa srušile Kadiz! Barsa nastavlja poteru za Realom!

Ćavi je odlučio da odmori većinu prvotimaca jer već u utorak Barsa igra na svom terenu revanš četvrtfinala Lige šampiona protiv PSŽ-a, a iduće nedelje ih čeka u Madridu okršaj protiv Reala.

Zbog toga su Katalonci večeras izašli u sastavu u kojem više nikada neće sigurno, ali ono što je njih najvažnije jeste da su uspeli da upišu tri boda i nastave trku za Realom kada je titula u pitanju.

U 37. minutu Barselona je povela 1:0. Posle prekida lopta je bila u petercu domaćih, a tu je fantastični Žoao Feliks izveo sjajne makazice i pogodio za vođstvo katalonskog kluba što je bio i odlučujući trenutak meča.

U drugom poluvremenu Kadiz je bio opasniji i krenuo je po izjednačenje. Domaći su u 54. minuti preko Juanmija uspjeli da dođu do 1:1, ali opravdano je zbog ofsajda na kraju poništen ovaj pogodak.

Na kraju, Barsa je uspela da pobedi 1:0 i dođe do tri boda.

Katalonci su drugi na tabeli sa 70 bodova i imaju osam bodova manje od Real Madrida s kojim igraju naredne nedelje na stadionu Santjago Bernabeu.