14.04.2024.

19:18

Spektakularan derbi u Novom Sadu! Petrović u 95. za trijumf Voše nad TSC-om! (FOTO GALERIJA)

Sa mnogo očekivanja veliki broj navijača okupio se danas na "Karađorđu" da prati pokrajinski derbi između Vojvodine i TSC-a. Nadali su gledaoci spektaklu, a dobili su i više od toga budući da je pitanje pobednika rešeno tek u 95. minutu spektakularnim golom Njegoša Petrovića - 3:2 (2:0).

U momentima kada se činilo da će TSC ponovo odoleti Vojvodini u Novom Sadu, srca svih navijača "stare dame" kupio je Njegoš Petrović. Visoki vezista bio je heroj protiv Novog Pazara, ali je današnji pogodak protiv Topolčana posebno bitan za Novosađane u nastavku plej-ofa.

Novosađani su na poluvremenu vodili golovima Dejana Zukića u devetom i Normana Kembela u 44. minutu, ali su Ifet Đakovac u 49. i Saša Jovanović u 79. minutu doneli izjednačenje.

Ipak, Njegoš Petrović je u 95. minutu postigao gol za prvi trijumf VOjvodine protiv TSC-a na "Karađorđu".

Vojvođanski derbi je na "Karađorđu" uživo pratio novi funkcioner kluba - Milan Mandarić. Na tribinama se našao i nekadašnji reprezentativac Srbije Miloš Krasić.

Novosađani su nakon tri osvojena boda četvrti na tabeli sa 50 bodova, 10 manje od trećeplasiranog TSC-a.