23.04.2024.

23:11

Vlahović i Kostić napadaju Kup! Juve izgubio, ali otišao u finale!

Već u 12. minutu Lacio je došao do prednosti. Kasteljanos je nadskočio sve i glavom pogodio za prednost rimskog kluba. Dušan Vlahović je imao dobru šansu u 23. minutu, ali Mandas je izašao kao pobednik iz duela s njim i odbranio njegov udarac.

Matija Perin bio je junak Juventusa u 44. minutu. Ponovo je u prilici bio Kasteljanos, ali ovog puta nije pogodio.  Četiri minuta igre u drugom poluvremenu je trebalo Laciju da dođe do drugog gola i anulira prednost Juventusa iz prve utakmice. Strelac je opet bio Kasteljanos.

Usledile su zatim dve velike šanse za Juventus. U 56 i 57. minutu šanse je imao Dušan Vlahović, ali nije pogodio.

Gol vredan prolaska dalje za Juventus u 83. minutu je postigao Milik. Vea je poslao sjajan pas, a Poljaku nije bilo teško da pogodi.

Juventus će igrati u finalu protiv Atalante ili Fiorentine. "Ljubičasti" su slavili u Firenci 1:0, a revanš u Bergamu igra se sutra od 21 sat.

Finale Kupa Italije na rasporedu je 15. maja 2024. godine i ostaje da vidimo ko će biti protivnik Juventusa.