27.04.2024.

20:22

Superliga Srbije: Novi Pazar ubedjiv u Surdulici, Radnik ispao, Javor i IMT podelili bodove! (VIDEO)

Od Pazaraca se negde na polovini sezone očekivalo da se bore za izlazak u Evropu i sigurno bi bilo tako da su u većem delu prolećnog dela sezone pobeđivali rutinski kao danas na jugu Srbije. Ekipa koju sa klupe odnedavno predvodi Slavko Matić od prvog do poslednjeg trenutka danas je kontrolisala dešavanja na terenu i zasluženo je došla do bodova kojima će se udaljiti od baraža za očuvanje prvoligaškog statusa.

Golove za Novi Pazar danas su postigli Adetunđi Adešina u 25, Nikola Srećković u 30. i 71. i Dragan Bojat u 61. minutu. Jedini pogodak za ekipu koja će uskoro i zvanično biti drugoligaš postigao je Borko Duronjić iz penala u 82. minutu.

Pazarci su sada lideri plej-auta sa 39 bodova, a jedan manje ima subotički Spartak. Sa druge strane, Radnik je ubedljivo poslednji na tabeli sa svega 17 bodova i zvanično je ispao iz lige.

Osim tog duela, odigran je i meč u Ivanjici, gde su domaći Javor i IMT sa Novog Beograda podelili bodove (1:1). Javor je poveo pogotkom Trivante Stjuarta u 11. minutu, a osam minuta kasnije izjednačio je Miloš Luković iz penala.