Čelsi pobegao sa lopate "šumara"! Od poraza do pobede za dva minuta!

Umalo da odbačeni "plavac" Hadson Odoio bude dželat svom nekadašnjem klubu u pravoj ludnici na "Siti parku".

Nadali su se iz Notingema da bi pobedom ili eventualnim remijem mogli i matematički da zaokruže opstanak u eliti, ali su Sterling i Džekson imali drugačije planove.

Junak - Rahim Sterling

Čelsi je ovom pobedom ostao u trci za Ligu Evrope i izjednačio se sa Njukaslom, koji ipak ima prednost zbog bolje gol razlike.

Zaređali su momci sa "Stamford bridža" neke lude utakmice u poslednjih par navrata. Slavili su protiv Mančester junajteda 4:3, Evertona 6:0, Vest Hem 5:0, a Arsenal ih je demolirao sa 5:0. Sada, sa praga poraza do pobede za samo dva minuta.

Gosti iz Londona su poveli već u osmom minutu preko Mudrika, a domaćin je uzvratio preko Bolija u 16. minutu susreta.

Upravo ranije pomenuti Hadson Odoi postavio je 2:1 za Forest i činilo se da će to biti konačni rezultat ovog susreta.

Međutim, pravi "blickrig" u režiji Džeksona i Sterlinga i meč je okrenut naglavačke.

Izuzetno zapažen bio je srpski golman Đorđe Petrović. Uprkos dva primljena gola, nekadašnji čuvar mreže Čukaričkog je još jednom briljirao sa nekoliko odličnih intervencija.

Čelsi do kraja gostuje Brajtonu, a onda dočekuje Bornmut. Složiće se navijači "plavaca" da je raspored povoljan za održanje, a možda i napredovanje za poziciju na tabeli.