13.05.2024.

22:20

Bitka za opstanak u Superligi! Pančevci uhvatili slamku spasa, Voždovac u problemu

Upravo je tim iz Surdulice danas gostovao u Pančevu i nije se dobro proveo. Fudbaleri Železničara slavili su sa ubedljivih 4:0 (2:0), a golove su postigli Dario Grgić u 21, Stefan Obradović u 44. i  Evgen Pavlov u 64. minutu, dok je sopstvenu mrežu u 63. minutu zatresao Mateja Gašić.

Izabranici Tomislava Sivića su ovom pobedom, devetom u sezoni, stigli do 35 bodova, koliko sada ima i Voždovac.

"Zmajevima" ni promena trenera nije donela trijumf. Odlazak Nikole Mitića i imenovanje njegovog pomoćnika Mihajla Trajkovića bili su dovoljni samo za remi u gostima protiv Javora (1:1).

Tim iz Ivanjice poveo je već u sedmom minutu preko Trivantea Stjuarta, koji je pozajmljen od Salernitane, a konačan rezultat postavio je Džunior Flemings u 25. minutu.

U Nišu su Radnički i IMT podelili plen (0:0), dok je Novi Pazar, pomalo iznenađujuće poražen kod kuće od Spartaka. Gol odluke za Subotičane dao je Ilija Babić u 74. minutu, a prethodno je Sejduba Suma promašio jedanaesterac u poslednjim trenucima prvog poluvremena.