23.05.2024.

22:48

Bravo, "orlići"! Kadeti Srbije u četvrtfinalu EP

"Orlići" su u Larnaki pobedili vršnjake sa Kipra sa 3:1 u drugom kolu takmičenja, čime su obezbedili prolaz među osam najbojih na Starom kontinentu.

Poveli su neočekivano Kiprani golom Petrosa Joanua u 34. minutu, ali su naši fudbaleri već do poluvremena uspeli da poravnaju rezultat. Izjednačenje "orlićima" doneo je prvo Mihajlo Cvetković u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena i to na asistenciju Đorđa Rankovića.

U drugih 45 minuta usledio je potpuni preokret naše selekcije. Prvo je u 53. minutu Cvetković proigrao Viktora Stojanović koji je pogodio za 2:1, da bi samo deset minuta kasnije Vasilije Kostov na asistenciju Andrije Maksimovića postvio konačnih 3:1.

Srbija je tako posle dve pobede ima maksimalan učinak u A grupi, kao i Češka, s kojom će u poslednjem kolu odlučivati ko će biti prvi u grupi. Taj meč je na programu za tri dana, 26. maja.