29.05.2024.

20:03

Na pomolu veliko iznenađenje u Superligi! Tekstilac pred vratima elite

Ekipa iz Odžaka je u prvoj utakmici baraža priredila iznenađenje i u Novom Sadu savladala Javor iz Ivanjice sa 1:0 (1:0).

Tekstilac je kao četvrtoplasirani u Prvoj ligi Srbije večeras potpuno savladao ekipu iz Ivanjice, koja će u revanšu koji je na programu u ponedeljak imati težak zadatak da sačuva status superligaša.

Utakmica na "Karađorđu" rešena je u prvom poluvremenu, tačnije u 33. minutu kada je Miroslav Marković postigao gol za tim iz Odžaka, ispostaviće se jedini na meču. Tekstilcu je dosuđen penal, odgovornost je preuzeo Marković, ali je njegov šut pročitao golman Javora Strahinja Manojlović. Ipak, lopte se odbila ponovo do Markovića, koji je u drugom pokušaju bio precizniji.

Izabranici Radovana Ćurčića pokušali su u nastavku da se vrate u meč i stignu bar do izjednačenja, ali je sjajan na golu bio golman Tekstilca, odbranio nekoliko udaraca gostima i sačuvao svoju mrežu.

Tim iz Odžaka tako samo 90 minuta deli od elitnog takmičenja.