31.05.2024.

22:28

Srpkinje na pragu plasmana na EURO! Posle preokreta pobedile Slovačku!

Izabranice selektora Dragiše Zečevića napravile su ogroman korak ka plasmanu u plej-of i borbu za mesto među najboljim selekcijama Starog kontinenta.

Ipak, nije delovalo da će srpski tabor zadovoljno napustiti stadion Čukaričkog, pošto je gostujući sastav poveo već u devetom minutu preko Martine Šurnovske.

Na svu sreću, hladan tuš nije iznenadio naše devojke, već ih je razbudio i motivisao da zaigraju u mnogo boljem ritmu.

Izjednačenje je usledilo u 22. minutu susreta, a precizna je bila Violeta Slović. Gol je dao krila srpskim fudbalerkama, pa je u nastavku gol Slovakinja bio pod opsadom i stalnim udarcima.

Uspele su gošće da sačuvaju mrežu do odlaska na odmor i odolevaju sve do 53. minuta. Tada je Miljana Ivanović sjajno odreagovala i zatresla mrežu za, ispostaviće se, konačnih 2:1.

Žestok duel u kaznenom prostoru Slovačke

Do kraja meča Srbija je uspela da sačuva stečenu prednost i upiše nova tri boda. Revanš je na programu 4. juna u Bratislavi.

Posle tri kola naša selekcija ima sedam poena i trenutno se nalazi na prvom mestu grupe 2.

Prvobitno je odigrano bez golova protiv Škotske u Leskovcu, a onda je na neutralnom terenu u Mađarskoj izborena pobeda protiv Izraela 4:2.