02.06.2024.

16:45

Kraj! Šok preokret Portugala, Srbija nije uspela! (VIDEO)

SRBIJA - PORTUGALIJA 2:3 (2:0)

Strelac: Cvetković u 22. minutu, Sousa (autogol) za Srbiju, Damjanović (autogol) u 60, Mora u 88, Žoao Trovisko 90+5.

Grad: Larnaka.

Stadion: AEK Arena.

Sudija: David Fuksman (Izrael)

Žuti karton: Felisisima, Kuenda (Portugalija), Kostov, Ranković (Srbija)

Srbija: Jovanović - Bubanja, Milosavljević, Simić (od 56. Damjanović), Stojanović - Kostov, Makević (od 56. Roganović), Vasilić - Maksimović (od 73. Kostić), Cvetković, Ranković (od 73. Ćirić).

Selektor: Jovan Damjanović

Portugal: Fereira - Duarte, Rui Silva, Alfonso Sousa, Kunja (Patrao) - Mora, Felićisimo, Žoao Simoeš (od 66. Fereira) - Varela, Silva (od 61. Mota), Kuenda

Selektor: Santos

DRUGO POLUVREME

90+6. minut - Kraj utakmice! Kakva šteta, kakva nesreća! Portugal ide u finale

90+5. minut - GOOOOOOOOOOOL! 2:3 Šteta! Minut pre kraja primamo gol! Trovisko je heroj Portugalije! Strelac za veliku pobedu i finale!

90. minut - Igraće se šest minuta nadoknade!

88. minut - GOOOOOOOOL! Kakav šok za Srbiju! Mora nam daje gol u finišu, Portugal stiže do izjednačenja! Pali smo u fdrugom delu, gol je logična posledica.

78. minut - Vasilić je ostao sam u šesnaestercu, obišao je golmana Fereiru, šutirao ka golu, ali ju je sa gol linije izbio jedan od defanzivaca Portugala.

70. minut - Opasan šut More, lopta završava preko gola.

68. minut - Golman Jovanović nas spasava! Kompletna odbrana Srbije je ispala, Silva je izbio sam ispred našeg golmana, obišao ga, ali je Jovanović uspeo da skloni loptu i spasi čist gol

64. minut - Stali su srpski fudbaleri, neverovatno, igra nebo i zemlja u odnosu na prvo poluvreme. Kao da su "orlići" izgubili snagu, koriste to Portugalci...

60. minut - GOOOOOOOOL! Šteta! 2:1 Autogol "orlića"! Stajala je cela odbrana, lopta je skliznula na Damnjanovića i završila u mreži.

53. minut - Prečka i stativa sad spasavaju Portugal! Lopta je dobila visok luk i očešala prečku i stativu!

Da je ranije pao, bio bi to čist penal, ali nije i Portugal je preživeo.-

49.minut - Nekontrolisan šut Kuende, fudbalera Sportinga. Dobro je što danas ne igra onako kako ume.

47. minut - Srbija odmah preti, Ranković šutira sa ivice šesnaesterca pravo u Fereiru

46. minut - Utakmica je nastavljena

PRVO POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Kakvi "orlići", strašni "orlići"!

44. minut - Stativa spasava Portugal! Vasilić u ekstra šansi. I vezni red "orlića" danas funkcioniše besprekorno. Igra se atraktivno i kreativno.

37. minut - GOOOOOOOOOL! 2:0 Cvetković dobio loptu, prosledio do Rankovića, koji je uradio sve što je mogao, šutirao, a onda se lopta odbila o Alfonsa Souse i završila u golu.

28. minut - Kakva šansa za Portugal! Zicer za izjednačenje. Srećom ništa od toga. Milosavljević je spasio "orliće". Odlično se postavionaš defanzivac i posle udarca Varele sklonio loptu sa gol linije.

27. minut - Nova šansa za Srbiju, Cvetković je probao da doda, nije uspeo, ali lopta je stigla do Maksimovića u petercu koji šutira, ali lopta ide preko gola.

22. minut - GOOOOOOOOL! Cvetković 1:0 za Srbiju. Centarfor "orlića" je preciznim šutem desnom nogom poslao loptu iza leđa Fereire, posle duplog pasa sa Makevićem.

18. minuta - Ispali su naši igrači posle kornera nisu se vratili svi, Varela je krenuo sam ka golu,  pratio ga je Kostov i šut je srećom završio pored gola. Ponovo je fortuna bila na našoj strani.

12. minut - Kuenda šutira - prečka! Imali su sada "orlići" puno sreće.

11. minut - Volej Maksimovića, ponovo golman Portugalaca na mestu.

9. minut -  Ranković odlična lopta, vrhunski pas Za Maksimovića, koji šutira pravo u Fereiru.

4. minut - Portugalski fudbaleri uzvraćaju, Ranković blokira udarac.

3. minut -  Ranković šutira sa distance, Fereirabrani

1. minut - Utakmica je počela. Prvi sa centra su krenuli "orlići". Prva šansa za Srbiju u 35 sekundi, odlično brani Fereira  šut Vasilića.

16.45 - Dobar dan i dobro došli na blog uživo meča Srbija - Portugalija na portalu Informer.rs.