08.06.2024.

21:40

Rival "orlova" iz grupe silovito okončao poslednju proveru!

Selekcija Simona Kjega je od samog starta stavila do znanja komšijama da neće imati previše obzira, iako u svojim redovima imaju Erlinga Holanda.

Upravo je golgeter Mančester sitija postigao počasni pogodak za Norvežane, ali to je bilo nedovoljno kako bi se raspoloženi domaćin savladao.

Erling Holand

Ekspresnim naletima Hojbjerga i Vestergarda, Niland je dva puta savladan. Vođstvo od 1:0 stiglo je već u 12, a prednost je uvećana samo devet minuta kasnije.

Nastavak meča protekao je u nešto boljoj igri gostiju, ali bez pogodaka. Napokon je Holand uspeo da savlada Šmajhela u 72. minutu susreta na maestralno dodavanje Martina Odegarda, ali su mnoge propuštene prilike pre toga stigle na naplatu.

Vidljiv je bio umor kod Norvežana, a to je na najbolji način iskoristio Poulsen posle dodavanja Kristiansena i u 90. minutu postavio konačnih 3:1.

Jusuf Poulsen

Tako su sve selekcije iz grupe C okončale svoje poslednje pripreme i odradile prijateljske mečeve pred "ono pravo".

Engelska je juče izgubila od Islanda 1:0, Slovenija je remizirala sa Bugarima 1:1, Srbija je slavila protiv Šveđana 3:0, a uspešno su pripreme kraju priveli i Danci.