25.06.2024.

19:56

Šok u D grupi! Austrija bomba! Francuzi kao drugi idu u osminu finala, a Holanđani...

U drugoj utakmici Francuska i Poljska igrali su nerešeno 1:1.

Tabela kaže: Austrija prva sa 6 bodova, Francuska ima 5, Holandija 4, Poljska 1.

Prve tri selekcije idu u osminu finala, a Poljska se vraća kući.

Već u 6. minutu Austrija je iznenadila Holanđane. Tačnije autogol je postigao Malen za vodstvo momaka sa Alpa. Posle toga nije bilo golova sve do 47. minuta, kada je Gakpo izjednačio na asistenciju Simonsa.

Do novog vodstva Austrija dolazi u 59. minutu. Grilič je upisao asistenciju, a gol za vodstvo Ragnikovog tima postiže Šmid. Ipak, u 75. minutu Depaj postiže gol za novo izjednačenje, međutim Austrija se nije predavala.

Uspeli su preko Sabicera da dođu i do trećeg gola, a to je značilo pobedu na ovoj uakmici i prvo mesto u grupi D.

Sa druge strane Holanđani su završili kao trećeplasirani i čekaće rasplet u ostalim grupama.

Što se drugog meča tiće Francuzi nisu uspeli da pobede Poljsku, odigrali su 1:1, ali dalje idu sa druge pozicije iz ove grupe.

Mbape je doveo "petlove" u vođstvo golom sa bele tačke u 56. minutu i činilo se da će Francuzi ipak da dođu do pobede.

Ipak, Levandovski je takođe sa penala golom u 79. minutu postavio konačan rezultat ove utakmice.