30.06.2024.

07:58

Argentina gazi i bez Lionela Mesija

Posle Kanade i Čilea, bez mnogo muke pao i Peru. "Gaučosi" mogu i bez Lionela Mesija, koji je zbog povrede pobedu saigrača od 2:0 gledao sa klupe. Heroj navijača bio je Lautaro Martinez, strelac dva pogotka.

Prvi gol na utakmici Martinez je postigao u 47. minutu, na asistenciju Anhela di Marije. Tačku na meč stavio je u finišu utakmice, u 86. minutu.  Argentina je ovom pobedom učvrstila prvo mesto u grupi sa maksimalnih devet bodova.

U drugom meču ove grupe nije bilo golova. Kanada i Čile su podelili bodove, što je za Čileance označilo kraj takmičenja. Oni su završili na trećem mestu, sa dva boda, Kanađani su kao drugi prošli sa osvojena četiri boda, dok je Peru sa bodom ostao poslednji.

Podsećamo, posle utakmice sa Čileom, Mesi je priznao da je osetio nelagodnost u zadnjoj loži, pa je zbog toga popustio duel sa Peruom.