01.07.2024.

07:52

Očaj Meksikanaca, VAR ih uništio u 99. minutu utakmice

U borbi za drugo mesto u grupi nisu uspeli da pobede Ekvador, meč je okončan bez pobednika i golova - 0:0!

Obe ekipe završile su grupnu fazu sa po četiri boda, s tim što su Ekvadorci imali bolju gol razliku na kraju. Imali su i mnogo sreće, jer ih je u 99. minutu spasio VAR. Sudija Mario Eskobar je prvo pokazao na belu tačku posle  faula Feliksa Toresa, a onda je dobio signal iz VAR sobe. Pogledao je snimak i odlučio da poništi prvobitnu odluku. Ekvador je preživeo i otišao među osam najboljih.

Venecuela je bila prva u grupu, savladala je Jamajku sa 3:0.  Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu, a pored Rondona, u strelce su se upisali i Eduard Belo i Erik Ramires. Sada će imati šansu da ponovi najbolji plasman u istoriji potencijalnom pobedom nad Kanadom u nokaut fazi, dok će Ekvadorci na noge Lionelu Mesiju i Argentini.