07.07.2024.

08:29

Dramatični snimci! Besni Turci se makljali s Holanđanima, napali policiju...(VIDEO)

Turska je poražena od Holandije sa 2:1, što su navijači teško podneli. Prvo su napravili haos u Nemačkoj, a onda i u Holandiji.

Mediji prenose da je do brutalne tuče došlo u Ajndhovenu. Letele su stolice, sevale pesnice, nastao je totalni haos, kada su se sukobile dve navijačke strane. Neki od njih su nosili i fantomke, a neredi su potrajali do iza ponoć. Policija je imala posla i u Hagu, ljudi su izašli na ulice, kako holandski tako i turski navijači.  Policija i Kraljevska vojna policija bile su zasute teškim vatrometom u distriktu Šildersvijk u Hagu u subotu uveče. Policija za razbijanje demonstracija i Kraljevska vojna policija izvele su napad oko ponoći.

Dosta je, idite kući. Pomerite se ili će biti upotrebljena sila - vikao je policajac pokušavajući da smiri huligane.

Na društvenim mrežama su se pojavili snimci haosa i tuče u Holandiji.

Što se utakmice tiče, Turska je vodila golom Sameta Akajdina na asistenciju Arde Gulera od 35. minuta, ali je Holandija preokrenula pogotkom Štefana De Fraja u 70. i autogolom Merta Muldura u 76. minutu.