14.07.2024.

23:40

Glavobolja za crno-bele! Dinamo razbio rivala!

Vicešampion Ukrajine počeo je meč u kombinovanom sastavu, ali su poslednjih 25 minuta na terenu proveli igrači za koje se očekuje da će biti i starteri u prvom meču protiv crno-belih. Prednost Dinamu doneo je Popov u 14. mintu utakmice i taj rezultat bio je aktuelan sve do same završnice.

Ipak, puelni trenera Aleksandra Šovkovskog postigli su tri gola u intervalu od 71. do 81. minuta, strelci su bili Carenko, Andrijevski i Pihaljonok na asistenciju Jarmolenka. Dinamo je dan ranije odigrao 2:2 protiv Šalkea, a do prvog meča protiv Partizana imaće još dve provere - protiv Mamelodija (17. jul) i Union Berlina dan kasnije.

Prvi meč drugog kola kvalfikacija za Ligu šampiona, u kojem će Dinamo biti domaćin, igra se 23. jula, dok je revanš u Beogradu na programu 31. jula.