18.07.2024.

22:05

Radnički saznao rivala u Evropi! Kragujevčani idu na Crnogorce

Kragujevčani će na premijeri u Evropi igrati protiv Mornara iz Bara, koji je u dvomeču bio bolji od gruzijskog Dinama. Nakon prve utakmice u kojoj je crnogorska ekipa slavila sa 2:1, večerašnji revanš u Tbilisiju završen je 1:1.

Duel u Gruziji loše je počeo za domaću ekipu koja je već u 20. minutu ostala sa desetoricom, jer je Ugrekelidze dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta, ali je ekipa iz Tbilisija i pored toga prva povela i to golom Salija u 33. minutu. Ipak, gosti iz Bara uspeli su da poravnaju početkom drugog poluvremena, tačnije u 57. minutu kada je precizan bio Darko Zorić i doneo svom timu prolaz dalje.

To znači da ćemo gledati komšijski derbi u borbi za treću rundu Lige konferencija. Prvi meč Radnički i Mornar odigraće 25. jula u Kragujevcu, a revanš je sedam dana kasnije u Podgorici.