19.07.2024.

21:13

Fudbaleri Železničara u gostima pobedili kragujevački Radnički

Železničar je u Leskovcu, gde je Radnički iz Kragujevca domaćin do daljnjeg, vodio 2:0 posle samo 15 minuta.

Prvi gol je dao Branislav Knežević u 3, a prednost je duplirao Dario Grgić u 15. minutu. Autogolom Nikole Jovanovića u 29. minutu Radnički je smanjio na 1:2, ali se na poluvreme otišlo sa plus dva za goste posle gola Lazara Romanića u 45+3. minutu.

Drugim autogolom igrača Železničara na meču, Radnički je smanjio na 2:3, kad je Matija Mitrović skrenuo loptu u svoju mrežu.

Do kraja meča nije bilo golova, pa je Železničar, koji se prethodne sezone spasio ispadanja u baražu, napravio veliko iznenađenje i savladao Radnički koji je bio pet i izborio istorijski plasman u Evropu.

U narednom kolu Železničar će dočekati Napredak, dok će Radnički u goste IMT-u, ali će prethodno u četvrtak dočekati barski Mornar u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.