07.08.2024.

08:52

Gooool! Jović zatresao mrežu Barselone (VIDEO)

Na kraju se srpski napadač radovao trijumfu , pošto su "rosoneri" nakon penala slavili sa 3:2. Jović je doveo Milan u vođstvo u 10. minutu nakon lepe akcije sa Pulišićem, a spasa za Ter Štegena nije bilo. Italijanski tim duplirao vođstvo nekoliko minuta kasnije  kada se u ulozi strelca našao pomenuti Pulišić na dodavanje Rafaela Leaa.

Barsa se ipak vratila u život u nastavku meča preko Levandovskog u 22. i 58. minutu kada je izjednačila rezultat i obezbedila penale. Jović je igru napustio već početkom drugih 45 minuta pa nije bio u mogućnosti da šutira sa bele tačke. Precizni u njegovom timu bili su Kalabrija, Okafor, Adli i Ceroli koji je pogodio odlučujući jedanaesterac. Promašili su Benaser i Kalulu, a kod Katalonaca su sigurni bili Bernal, Fernandez i Roke.

Podsećamo, Jović se bori za novi ugovor sa Milanom, pa je povim pogotkom poslao jasnu pourku Zlatanu Ibrahimoviću, ne želi da napušta Milan.