13.08.2024.

21:10

Al Hilal slavi Srbe! Mitar spasao, a Sergej overio prolaz u finale Superkupa (VIDEO)

Klub iz Rijada je posle penala pobedio ekipu Al Ahlija i to rezultatom 4:1. U 90 minuta igre rezultat je bio 1:1. Duel dva tima obeležili su golovi srpskih reprezentativaca, Mitrović je prvo spasao svoj tim, a potom je Sergej overio pobedu.

Al Hilal je bio na ivici poraza u regularnom delu meča, ali je Mitar u 90. minutu pogodio u svom stilu, glavom, i obezbedio svom timu jedanaesterce. Prethodno, protivnik je poveo golom Roberta Firmina u 66. minutu.

U penal seriji sigurni izvođači za Al Hilal bili su Ruben Neveš, Salem Al Davsari, Mitrović i na kraju Sergej, dok je jedini sa bele tačke za Al Ahli bio Firmino.

Izabranici Žorža Žesusa će u finalu igrati sa pobednikom meča u kom se sastaju Al Nasr i Al Tavon.