14.08.2024.

21:18

Okršaj legendi Partizana u Kupu Rusije! Penali odlučili pobednika!

Ruski fudbal biće posebno praćen ove sezone u Srbiji, zbog velikog broja naših fudbalera, ali i trenera u ovoj zemlji.

Danas su u centru pažnje bili partizanovci. S jedne strane bivši trener i vezista crno-belih Marko Nikolić i Saša Zdjelar, a s druge legendarni kapiten Saša Ilić i napadač Ognjen Ožegović. Snage su odmerili u grupnoj fazi najmasovnijeg takmičenja, a "armejci" su slavili posle šuteva sa bele tačke.

Gosti iz Novgoroda su na "VEB areni" poveli u 32. minutu preko Ze Turba, ali je Divejev u 60. minutu izjednačio na 1:1. Tako se i završio regularan deo, u kojem je Zdjelar zamenjen u 63. minutu, dok je Ožegović na teren ušao u 73. i pogodio prvi jedanaesterac u seriji.

Ipak, za CSKA su svi izvođači bili sigurni (Obljakov, Divejev, Krugovoj i Kelven), dok su u taboru Nižnjeg neprecizni bili Gotsuk i Stamatov.

Detalj sa okršaja CSKA i Nižnjeg

Tako je Ilićeva ekipa u 2. kolu C grupe Kupa Rusije pretrpela i drugi poraz, posle onog ubedljivog od Ahmata na premijeri (1:4), dok su Nikolićevi izabranici ostvarili prvi trijumf, s obzirom da su na startu izgubili od Krasnodara (0:1).

Međutim, prema propozicijama takmičenja, oba tima upisala su sada po bod nakon remija posle 90 minuta igre.