25.08.2024.

17:14

Pukla šestica na "Stamford Bridžu"! Čelsi razbio "vukove", dva het-trika za 14 minuta!

Čelsi je poveo već u 2. minutu preko Džeksona, ali domaćin je 25 minuta kasnije izjednačio preko Kunje.

Novi gol za plavce u 45. minutu. Džekson asistira Palmeru koji pogađa za još jedno vođstvo domaćih.

Ipak, Vulvsi se nisu predavali i u šestoj minuti nadoknade prvog dela stigli su do novog izjedačenja preko Larsena.

Pravi dar-mar Čelsi pravi u razmaku od 49. do 63. minuta kada su postignuta tri gola, a videli smo dva het-trika.

Naime, Madueke je postigao het-trik u golovima, a Palmer het-triak u asistencijama što Engleska ne pamti.

Golovi su padali u 49., 58. i 63. minutu, pa su šanse Vulvsa da izbegnu poraz u ovoj utakmici svedene na minimum.

Napravljena je u 68. minuti trostruka izmena. Doson, Sarabia i Gomes su zamenili Ait-Nurija, Kunju i Belegardea, ali ništa drastično se na terenu nije promenilo.

Čelsi je trenutno na sedmom mestu na tabeli Premijer lige sa tri boda, dok je Vulverhempton pretposlednji bez bodova.

Fudbaleri Čelsija će u narednom kolu dočekati Kristal Palas, dok će Vulverhemton gostovati Notingem Forestu. Fudbaleri Bornmuta i Njukasla odigrali su ranije danas bez pobednika, 1:1.